24 stycznia, 2022

Plastyka kl.VI a,b 25.03,2021

Temat: Perspektywa malarska( barwna) i powietrzna. IIcz.

Gratulacje wszystkim za udaną zabawę w odczytywaniu instrukcji na poprzedniej lekcji. Troszkę baliście się prostokątów ,a mogły być całkiem duże, podobnie jak koła. Wszystko jednak pomimo wieloznaczności treści w kolejnych punktach, udało się. BRAWO!!

A teraz kontynuujemy nasz temat z przestrzenią. Proszę przeczytać tekst z podręcznika i przepisać do zeszytu- co to jest perspektywa powietrzna oraz barwna… str.30,31 oraz str.35.

Ćwiczenie: Przygotowane zdjęcie ( wspomniałam na ostatnich zajęciach) przyklej w wybranym przez siebie miejscu na białej kartce. Domaluj dalszy ciąg pejzażu tak by kolory przy brzegach zdjęcia zlały się z kolorami na kartce. Temat jaki rozwiniesz w swojej pracy nie musi być ściśle związany z tematem na zdjęciu. Wazne, by wszystko stanowiło całość. Zwróć uwagę na sposób kładzenia farby, kolorystykę, przestrzeń w obrazie. Postaraj się by zdjęcie było nie do odróżnienia z całości pracy….

Zwróć uwagę na to jakiej perspektywy używasz przy swojej pracy, jaką wykorzystasz podczas malowania (powietrzną.?. malarską..?kulisową.?.topograficzną…?czy pojawi się światłocień którym zbudujesz przestrzeń…? ) Życzę wielu wspaniałych, ciekawych pomysłów

Gorące życzenia dla was i waszych bliskich : aby nadzieja zawsze jaśniała w was blaskiem, który rozjaśnia Wielką Noc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ZMIANA ROZMIARU
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status