24 stycznia, 2022

Plastyka kl.VI 6.05.2021

Temat: Architektura jako dzieło sztuki.

Austriacki dom na dachu.

Dzisiaj proszę zapoznać się z tekstem z podręcznika ze str.82 do 86.

W zeszycie proszę wypisać jakimi środkami wyrazu posługuje się architektura( str.83) oraz jakie rodzaje architektury możemy wyróżnić(str.85)

Proszę przyjrzeć się ilustracjom . Czy któryś budynek spodobał ci się jakoś szczególnie? A może widziałeś(-aś) jakiś, który wzbudził twoje zainteresowanie, podziw. Może masz zdjęcie? Spróbuj zastanowić się i opisać co szczególnie cię zachwyciło. Co sprawia, że mówimy o jakimś budynku, że jest dziełem sztuki.

Ćwiczenie:

Na kartce bloku A4 zaprojektuj, narysuj domek małego zwierzątka, które mogłoby zamieszkać w jakimś twoim sprzęcie, w domu albo na podwórku(np. w zegarze albo w bucie…) Dla mrówki, pajączka, czy biedronki to mógłby być piękny pałac. Proszę pamiętać, że dom to nie tylko jedno pomieszczenie ale sypialnia, kuchnia, spiżarnia czy łazienka. Domek najlepiej narysować w formie przekroju pionowego podobnie.

Zdjęcia prac proszę przesyłać na adres: paniplastyka@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ZMIANA ROZMIARU
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status